Diş Beyazlatma

Mine ve dentin yapısı nedeni ile normalden daha koyu renkli dişlerin ve çeşitli nedenlerle üzerinde meydana gelen renklenmelerin giderilmesi için, yapılan işlemlere DİŞ BEYAZLATMA – BLEACHİNG denir.

Devamı.

İmplant Uygulamaları

Günümüzde diş implantları, tartışmasız olarak doğal dişlere en iyi alternatiftir. Geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarken, yüzünüzde doğal bir görünümü de beraberinde getirir.

Devamı.

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Oral cerrahi diş, çene kemiği, sinüsler, dişeti ve ağız mukozasında görülen genellikle ilgili lezyonun eksize edilmesini içeren cerrahi uygulamaları içermektedir.

Devamı.

Gömülü Diş Çekimi

Sürme zamanı geldiği halde çeşitli nedenlerle ağızda yerini alamayan dişlere ” gömülü dişler” denir. Üçüncü büyük azı dişleri ( yirmi yaş dişleri veya akıl dişleri olarak da bilinir ), en sık rastlanan gömülü dişlerdendir.

Devamı.

Çocuk Diş Hekimliği

Pedodonti ; bebek, çocuk,ergen ve engelli hastaların ağız ve diş sağlığının korunması, teşhis ve tedavisinden sorumlu olan diş hekimliği dalıdırve Çocuk Diş Hekimliği demektir.

Devamı.

Diş Eti Hastalıkları ve Tedavileri

Periodontoloji, dişi çevreleyen ve destekleyen dokularla ilgili hastalıkların tedavisi ve bunların önlenmesi ile ilgili bilim dalıdır.

Devamı.

Dijital Radyolojik Görüntüleme

Oral diagnoz, hastanın ağız bölgesine ait röntgenlerin incelenmesi ve detaylı bir ağız içi muayenenin yapılmasını takiben teşhis konulması işlemidir.

Devamı.

Ortodonti

Ortodontik Tedavi Nedir? Ortodontik tedavi dişlerin görüntüsünü ve verimini arttırmak, dişler ve çenelerin estetik ve fonksiyonunu ideale ulaştırarak bireyin yaşam kalitesini arttırmak için, dişlerin düzeltilmesi veya hareket ettirilmesidir.

Devamı.

Diş Protezleri

Protez anlam olarak vücuttaki herhangi bir eksikliğin veya işlevini tam olarak yerine getiremeyen organ veya dokunun yapay olarak yerine konulması demektir.

Devamı.